לוטוס פרינט | מדבקות לקיר

מדביקים על הקירות

מדבקות לקיר נמצאות בשימוש, בגרסאות שונות, מאז המאה ה-18.

כיום הן משמשות בעיקר כמוטיב עיצובי למרות שהמגמה לא נמצאת בשיאה

 

מדבקות לקיר נמצאות בשימוש, בגרסאות שונות, כבר מאז המאה ה-18. הן שמשו בעיקר על מנת לכסות את הקירות ועל מנת להציג אלמנט דקורטיבי עבור חללי פנים. התחום התפתח במיוחד בתקופת הרנסנס כחלופה סבירה לשטיחים, ששימשו בעיקר את בני המעמד העשיר. הם השתמשו במדבקות לקיר על מנת לכסות את קירות האבן, להרחיק את החום ולשלב צבע בעיצוב חדריהם.

 

הגרסאות המוקדמות יותר של מדבקות לקיר לא כללו הדפסים. היצרנים הגדולים ביותר שלהן היו באנגליה ובצרפת. גם בסין החלו בייצור מדבקות לקיר באיכות גבוהה כבר בסוף המאה ה-17. המוצר היה מצויר ביד ולכן מחירו היה יקר. זו גם הסיבה לכך שהוא שימש בעיקר בארמונות.

 

עם תחילת המאה ה-20, מדבקות לקיר הפכו לחלק בלתי נפרד מעיצוב בתים. אך במחצית המאה המוטיב העיצובי איבד ממידת הפופולאריות שלו. כיום לא מדובר על מגמה חדשה או חוזרת, אלא על אפשרות לגימור מעוצב של קירות בבית. יש למדבקות פונקציות שונות, כגון חסימת גלי קול, חיבור אינטרנט, הגנה מפני נפילות של חתיכות אבן במהלך רעידות אדמה או לצורך שילוב נוריות.

 

עם התפתחות טכנולוגיית הדפוס הדיגיטלי הייצור של מדבקות לקיר הפך מהיר, איכותי וזול משהיה בעבר. כיום ניתן לייצר את המדבקות בכל גודל רצוי, בהתאם לדרישת הלקוח. כמו כן, ניתן להדפיס עליהן כל תוכן באשר הוא. 

https://www.facebook.com/LotusPrintLP/?fref=ts

053-9369336